systemy alarmowe

Warto wiedzieć...

Kto może wykonywać instalacje?

Według aktualnie obowiązujących przepisów, aby mieć prawo do wykonywania instalacji alarmowych muszą być spełnione jednocześnie dwa warunki:

  1. Firma wykonująca instalacje musi posiadać Koncesję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na usługi instalowania i naprawiania systemów alarmowych.
  2. Pracownicy firmy, którzy bezpośrednio wykonują instalacje, muszą posiadać legitymacje Kwalifikowanego Pracownika Zabezpieczenia Technicznego, wydane prze pracodawcę na podstawie wpisu na listę kwalifikowanych pracowników prowadzoną przez Komendę Wojewódzką Policji. Legitymacje te od 2014 roku zastąpiły dotychczasowe Licencje Pracownika Zabezpieczenia Technicznego, wydawane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Wykonywanie tego typu usług bez wymienionych dokumentów stanowi naruszenie prawa. Niezależnie od tego, firmy ubezpieczeniowe mogą nie uznać systemu alarmowego, jeżeli został zainstalowany z naruszeniem w/w warunków co może skutkować odmową wypłaty odszkodowania w przypadku szkody ubezpieczeniowej.


Podstawowym elementem elektronicznych systemów zabezpieczających obiekty przed kradzieżą i włamaniem są systemy alarmowe (SSWiN). System alarmowy jest systemem składającym się wielu elementów takich jak centrala alarmowa, czujniki, sygnalizatory, dialery telefoniczne itd. Odpowiedni dobór tych urządzeń, profesjonalny projekt i wykonanie instalacji daje gwarancję dla osób i ich mienia. Wszystkie urządzenia oferowane przez naszą firmę umożliwiają budowanie systemów we wszelkiego rodzaju obiektach. Jakość, skuteczność tych urządzeń potwierdzona jest w Polsce i na świecie uzyskanymi atestami i homologacjami.

Współczesne systemy alarmowe charakteryzują się szeroką gamą rozwiązań technicznych mających na celu ochronę mienia. Bez względu jednak na rodzaj rozwiązań każdy profesjonalny system alarmowy zbudowany jest z elementów, które spełniają podobny zestaw funkcji. Mózgiem systemu alarmowego jest centrala alarmowa, której zadaniem jest odbieranie, interpretacja i reakcja na sygnały przesyłane przez urządzenia detekcyjne.

Urządzenia peryferyjne to druga grupa urządzeń nieodzownych przy budowaniu profesjonalnego systemu alarmowego. Urządzenia peryferyjne możemy podzielić na:

- urządzenia detekcyjne (czujniki)

- urządzenia sterujące (klawiatury)

- urządzenia sygnalizujące (sygnalizatory)

- urządzenia komunikacyjne (moduły GSM, sterowniki)

sprawdź co potrafi sztuczna inteligencja w naszych systemach


jeżeli jesteś zainteresowany usługą...


alarmJPG


Gorąco zachęcamy do skorzystania z usług naszego działu instalacji i serwisu.

Gwarantujemy Państwu najwyższej jakości usługę, profesjonalne doradztwo, wieloletni serwis oraz gwarancję.

Nasi pracownicy posiadają Licencję Komendy Wojewódzkiej Policji.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani montażem systemu alarmowego, prosimy o kontakt telefoniczny w celu ustalenia terminu spotkania z doradcą Działu Technicznego.

Podczas takiego spotkania nasz doradca zaproponuje i przedstawi koncepcje a także możliwości zabezpieczenia Państwa obiektu, odpowie na wszystkie pytania i wyjaśni wszystkie wątpliwości.

Kolejnego dnia roboczego zostanie przygotowana szczegółowa oferta, która będzie zawierać zestawienie zaproponowanych urządzeń, materiałów i robocizny.

Pragniemy zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie zaproponowane w ofertach urządzenia zostały dopuszczone do użytku na terenie UE, posiadają niezbędne atesty i certyfikaty.

System alarmowy projektowany przez naszych doradców będzie spełniał rygorystyczne normy, a co za tym idzie będzie honorowany przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

Nasze systemy gwarantują Państwu zniżkę przy ubezpieczeniu budynku.

Po wykonaniu usługi gwarantujemy 24 godzinny serwis techniczny naszych systemów oraz przeglądy techniczne (umowa serwisowa). Każdy przegląd techniczny systemu alarmowego zostanie odnotowany w książce przeglądów, co w przypadku ewentualnej "szkody" ubezpieczeniowej jest dowodem dla ubezpieczyciela, że system był sprawny i serwisowany. (bardzo często ubezpieczyciele przed wypłatą ewentualnego odszkodowania proszę o tego typu rejestr przeglądów).

Zapewniamy także 24 godzinną pomoc techniczną - nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania a w razie potrzeby zadysponują do Państwa obiektu profesjonalny serwis.