Bezpieczny dom podczas urlopu

W czasie wakacji i urlopów pamiętajmy, że podstawą dobrego wypoczynku jest nie tylko ładna pogoda i dobre towarzystwo, ale także wiadomo, że nasz dom jest dobrze zabezpieczony. Urlop to szczególny czas, który wymaga odpowiednich przygotowań.

Często podczas pobytu na wczasach uczynni sąsiedzi doglądają naszego dobytku. Niestety, ich pomoc w postaci podlania kwiatów jest tylko chwilową przysługą, a my potrzebujemy systemu, który będzie czuwał 24 godziny na dobę. Dlatego nowoczesne centrale alarmowe poza podstawową funkcją ochrony mienia umożliwiają zdalne sterowanie sprzętem domowym. Chcąc sterować między innymi oświetleniem, roletami i bramą garażową w naszym domu z dowolnego miejsca na świecie, musimy poprosi instalatora, aby zaprogramował central stosownie do naszych potrzeb.

Dzięki odpowiednim ustawieniom systemu będziemy mogli symulować obecność domowników, na przykład poprzez automatyczne włączanie oświetlenia o wyznaczonej przez nas godzinie. Gdy dostaniemy informację, że w miejscu naszego zamieszkania dawno nie padał deszcz, uruchomimy automatyczne zraszanie ogrodu. Przy użyciu centrali możemy także zdalnie włączy i wyłączy czuwanie systemu alarmowego, gdy zechcemy wpuścić zaufanego sąsiada, aby podlał kwiaty wewnątrz domu. Centrale alarmowe dają też możliwość sterowania klimatyzacją i ogrzewaniem, dziki czemu po powrocie z urlopu zastaniemy w domu komfortową temperaturę. Sprawne i szybkie sterowanie systemem alarmowym możliwe jest zarówno za pomocą telefonu stacjonarnego, jak i komórkowego, w tym przez SMS. Aby jednak zdalnie sterować urządzeniami przez telefon komórkowy lub Internet, niezbędne jest wyposażenie systemu alarmowego w specjalne moduły umożliwiające kontrolowanie systemu z dowolnego miejsca na świecie.

źródło: Zbuduj dom